2009 seneninde Vogue’a verilen röportajda “Her şey ileriye yönelik olmalı!” dediğinde, Céline’in kreatif direktörü olarak daha 1 senenini yeni tamamlamıştı Phoebe Philo.
Yaklaşık 10 sene içinde marka içersinde oluşturduğu modernminimalizmle, Céline’i yüksek moda sahnesinde ayrı bir yere konumlandırmayı muvaffak oldu.
Modern bir bayanın gardırobunda olması lüzumlenen bütün aksesuarlar, çantalar ve ayakkabıların arasında, Phoebe Philo imzası taşıyan Céline tasarımlarına her vakit yer açılmalıydı.
Müthiş bir muvaffakiyet yakalayan ‘Luggage’ tote bag, büyük gövde’Cabas’ ve defa cepli ‘Trio’, Philo’nun hit parçalarından tekilce birkaçı.

Yıllardır Phoebe Philo’suz bir Céline düşünemezken, LVMH yaptığı izahlaetkin kreatif direktörün markayla yollarını ayıracağını açıkladı.
Bu halde Philo’nun Céline içeriğinde hazırlayacağı nihai koleksiyon Mart’ta tertip edecek Paris Moda Haftası’nda tanıtılacak.
Vedasını, “10 senedir Céline ile çalışıyor olmanın tanımını inşa etmekolanaksız.
Bu yolda bana eşlik eden ve çalıştığım herkese teşekkür ederim!” sözleriyle söyleyen Philo’nun bir ileri kariyer hamlesinin ne olacağıysadaha bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın